Помпео пообіцяв захистити жителів Гонконгу

Помпео пообіцяв захистити жителів Гонконгу

США зроблять все можливе для захисту борються за свої права жителів Гонконгу. Про це розповів держсекретар США Майк Помпео під час передачі Washington Watch.

За словами Помпео, США повинні заступитися за людей, які відстоюють прості, основні свободи. Він зазначив, що Китай порушує свої зобов’язання, взяті після повернення Гонконгу під його керівництво. Держсекретар також пообіцяв притягнути до відповідальності всіх, хто приймав рішення, що ущемляють волю гонконгців.

Представник США підкреслив, що не тільки Сполучені Штати готові підтримати жителів Гонконгу, але також і інші країни. Наприклад, Великобританія, під управлінням якої Гонконг перебував до 1997 року, готова прийняти до трьох мільйонів його жителів.

Раніше Сенат США прийняв законопроект про санкції проти Китаю через посягання Пекіна на автономію Гонконгу. У палаті представників запропонували ввести антикитайські санкції згідно із законом Магнітського: він передбачає заходи проти тих іноземних чиновників, яких Вашингтон вважає відповідальними за корупцію або порушення прав людини.

29 травня Президент США Дональд Трамп анонсував широкий спектр заходів, спрямованих проти китайського держави через ситуацію з Гонконгом. Через два дні з цього приводу висловився Помпео: він розповів про те, що американська влада розглядає можливість приймати у себе жителів Гонконгу.

Всекитайські збори народних представників вирішили прийняти резолюцію про розробку закону про національну безпеку в Гонконзі. Згідно з документом, резонансний законопроект буде розроблений Постійним комітетом ВЗНП без участі парламенту Гонконгу і включений в його основний закон. Імовірно, це може статися вже в серпні 2020 року.

За допомогою закону Китай зможе посилити контроль над регіоном. Він включає сувору заборону на сепаратистську діяльність і вимога регулярно звітувати перед центральним урядом КНР.

Гонконг повернувся до складу Китаю в 1997 році. Згідно зі спільною декларацією Китаю та Британії, місту була обіцяна широка автономія на 50 років. Завдяки цьому статусу у Гонконгу встановилися особливі відносини з США.

Раніше президент США Дональд Трамп пригрозив Китаю «потужною» відповіддю через законопроект про забезпечення національної безпеки в Гонконзі. Американський лідер пообіцяв оголосити про заходи, які Сполучені Штати мають намір прийняти на адресу Китаю.

«Ми робимо дещо прямо зараз. Думаю, ви вважаєте це дуже цікавим», — зазначив Трамп. При цьому він негативно відповів на питання, чи входять в це санкції.

Поділитись