Боррель в Вашингтоні поскаржився на «путінський режим»

Верховний представник Європейського Союзу з закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Росія взяла курс на конфронтацію з Євросоюзом, а «путінський режим» використовує дезінформацію, щоб продовжити час свого правління.

Про це Боррель розповів в ході онлайн-конференції, організованої «Атлантичною Радою» — дослідним центром з штаб-квартирою у Вашингтоні.

Жозеп Боррель пояснив свій візит до Москви 4-6 лютого, результати і сам факт якого були жорстко розкритиковані в Європарламенті, наступними цілями.

«Перше — висловити стурбованість з приводу справи проти Навального і розгону демонстрантів, а також вивчити можливість позитивного порядку у відносинах з Росією. Їх (представників Росії) агресивна реакція показує, що вони розглядають демократичні цінності як загрозу своєму існуванню, і як тільки ви пропонуєте розглянути проблеми прав людини, в даному випадку — «справа Навального», вони реагують, блокуючи будь-який позитивний підхід», — сказав європейський дипломат.

«Росія роз’єднується з Євросоюзом. Путінський режим використовує будь-які способи, включаючи і великий обсяг дезінформації, щоб забезпечити своє виживання і боротися з опозицією.

Це стало цілком ясно (в ході поїздки в Москву), і цей досвід показав нам, що Росія не хоче взаємодіяти з Євросоюзом, тому що для них те, що ми представляємо — ліберальні цінності і демократію, — бачиться як екзистенціальна загроза, як щось, з чим вони не можуть примиритися», — висловився щодо російських властей Жозеп Боррель, що займає також посаду заступника голови Єврокомісії.

«Росія вважає недоречним для себе відповідати на прохання виконувати свої міжнародні зобов’язання: якщо ви приходите до них і просите виконувати їх же зобов’язання відповідно до Європейської конвенції про права людини, вони блокують будь-які спроби взаємодії», — продовжив описувати «жахи» Боррель.

За словами Жозепа Борреля, ЄС повинен прийняти єдину стратегію відносин з Москвою.

«Нам потрібна єдність і рішучість в рядах членів ЄС.

Я думаю, що Росія взяла курс на конфронтацію, і перед обличчям цього конфронтаційного курсу нам потрібно робити три речі: давати відсіч Росії, коли вона порушує міжнародне або гуманітарне право; стримувати Росію, коли вона збільшує тиск на нас, що включає дезінформацію і кібератаки; і третє — незважаючи ні на що, взаємодіяти в певних областях, там, де це в наших інтересах», — заявив глава європейської дипломатії.

«Вчора ми домовилися політично про те, що збільшимо список високопоставлених офіційних осіб Росії, які будуть під санкціями, і вперше ми маємо намір використовувати новий» Глобальний режим санкцій в сфері прав людини «, який ми схвалили пару місяців назад. Я сподіваюся, що на цьому тижні новий список буде схвалений», — відзвітував Боррель.

Також, за словами Борреля, ЄС повинен збільшити підтримку російського громадянського суспільства, зробити «більш тверді дії проти дезінформації і кібератак» і підтримати сусідні з Євросоюзом країни для того, щоб допомогти їм опиратися тиску Росії.

При цьому, як вважає Жозеп Боррель, Євросоюзу потрібна така модель поведінки, яка дозволить співпрацювати з Росією по «ядерної угоді» з Іраном, боротися зі змінами клімату і забезпечувати поставки енергоносіїв, у великій мірі залежать від Росії.

Про все це, як повідомив Верховний представник ЄС, Рада Євросоюзу проведе дискусію в березні.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...