Боррель закликав ЄС до єдності і стриманості у рішенні по Росії

Боррель закликав ЄС до єдності і стриманості у рішенні по Росії

Росія знаходиться в конфронтації з Європейським союзом, вона відмовляється виконувати свої міжнародні зобов’язання і глави МЗС ЄС повинні прийняти рішення по реакції “в дусі єдності та стриманості”, повідомив перед початком засідання Ради МЗС ЄС глава Євродипломат Жозеп Боррель.

“Росія, абсолютно ясно, в конфронтації з Європейським союзом. У ситуації з Олексієм Навальним російська сторона відмовляється виконувати свої зобов’язання, включаючи, відмова брати до уваги рішення ЄСПЛ, буде важлива дискусія серед членів Ради МЗС ЄС про те, як на це реагувати. Сподіваюся , ми зробимо це в дусі єдності та стриманості, подивимося, які будуть результати”, – сказав він.

Засідання глав МЗС ЄС пройде в понеділок через трохи більше двох тижнів після гучного візиту Борреля в Москву. За його підсумками глава Євродипломат анонсував можливі санкції проти РФ за арешт Навального. Пізніше офіційний представник зовнішньополітичної служби ЄС Пітер Стано повідомив РІА Новини, що процес підготовки нових санкцій йде, він носить конфіденційний характер. В ЄС також відзначали, що в цій ситуації можуть задіяти новий глобальний режим санкцій Євросоюзу за грубі порушення прав людини.

Напередодні зустрічі глав МЗС джерело в ЄС повідомило журналістам, що ряд країн-членів вже внесли свої пропозиції щодо списку санкцій.

Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що взаємодія Росії і Євросоюзу зійшла нанівець. Лавров зазначив, що в Європі прямо говорять, що санкції проти Росії беруть не заради якоїсь мети, а заради факту, що дії РФ не залишаються безкарними.
Симоновський суд Москви 2 лютого ухвалив скасувати Навальному умовний термін у справі “Ів Роше” і замінити його на 3,5 року колонії загального режиму через численні порушення умов випробувального терміну. У суботу Мосміськсуд визнав законним рішення про заміну Навальному умовного терміну реальним. Йому доведеться провести в колонії близько 2,5 років.

Твердження про те, що Навального переслідують виключно за політичну діяльність, спростовані Європейським судом з прав людини: Страсбург не визнав політичного підґрунтя у справі “Ів Роше”, хоча і присудив компенсацію за домашній арешт.

Поділитись