Блінкен: відмова вводити санкції проти Nord Stream 2 AG відповідає інтересам США

Держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив, що відмова від введення санкцій відносно оператора «Північного потоку — 2» — компанії Nord Stream 2 AG — відповідає американським національним інтересам.

«Держдепартамент США надав Конгресу доповідь відповідно до «Закону про захист енергетичної безпеки Європи», в списку значаться чотири судна, п’ять організацій і одну фізичну особу, які залучені в будівництво газопроводу «Північний потік — 2», включно з організацією Nord Stream 2 AG і її виконавчого директора Маттіаса Варніга, — йдеться в заяві Блінкена. — Особи, згадані в доповіді, підпадають під санкції відповідно до «Закону про захист енергетичної безпеки Європи», якщо санкції не скасовані».

«В результаті цих санкцій у відношенні перерахованих в доповіді організацій чотири судна з доповіді і дев’ять додаткових судів, які контролюються або належать Федеральному державному бюджетній установі» Морська рятувальна служба», що беруть участь в будівництві «Північного потоку — 2″, також підпадають під санкції», — сказав Блінкен.

«Крім того, я прийшов до висновку, що в національних інтересах США відмовитися від санкцій щодо Nord Stream 2 AG, її виконавчого директора Маттіаса Варніга і посадових осіб компанії», — наголошується в тексті.

За даними ЗМІ, в перелік судів, діяльність яких підпадає під американські рестрикції, зовнішньополітичне відомство США включило «Академіка Черського», «Владислава Стрижова», «Балтійського дослідника» і «Юрія Топчева». В аналогічний список юридичних осіб потрапили «Коксохімтранс», «Мортранссервіс», Морська рятувальна служба, Самарський теплоенергетичний майновий фонд.

Сполучені Штати продовжать виступати проти завершення будівництва трубопроводу «Північний потік — 2», говориться в заяві.

«Сьогоднішні дії демонструють прихильність адміністрації [США] енергетичної безпеки в Європі, що відповідає обіцянці президента [Джо Байдена] відновити відносини з нашими союзниками і партнерами в Європі. Ми будемо продовжувати виступати проти завершення цього проекту, який послабить енергетичну безпеку Європи, України і країн східного флангу НАТО і ЄС», — вказав Блінкен.

Він додав, що дана позиція Вашингтона по відношенню до проекту «непохитна». «Хоча ми можемо і не завжди погоджуватися [з партнерами], наші союзи залишаються міцними, і наша позиція відповідає нашому зобов’язанню зміцнювати трансатлантичні відносини як питання національної безпеки», — уклав Блінкен.
Вже не зупинити

Представник адміністрації США високого рангу повідомив журналістам, що шансів зупинити будівництво трубопроводу стає все менше, так як його готовність становить 95%. Чиновник, слова якого наводить агентство Bloomberg, припустив, що Байден хоче уникнути конфронтації з Німеччиною та іншими американськими союзниками в ЄС, які підтримують проект. За його версією, відмова від санкцій дасть час для подальших обговорень даного питання.

У середу кілька законодавців з Демократичної і Республіканської партій розкритикували рішення адміністрації США відмовитися від введення санкцій проти оператора «Північного потоку — 2», компанії Nord Stream 2 AG. Впливові конгресмени і сенатори зажадали від уряду переглянути це рішення і ввести проти оператора жорсткі рестрикції в зв’язку з тим, що трубопровід нібито загрожує інтересам США.

Адміністрація 45-го президента США Дональда Трампа в особі держсекретаря Майкла Помпео і його заступника, а нині посла США в РФ Джона Саллівана визнавала, що будівництво «Північного потоку — 2» вже не зупинити.

Проект «Північний потік — 2» передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд куб. м в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Роботи були припинені в грудні 2019 року, після того, як швейцарська Allseas відмовилася від укладання труб через можливі санкції з боку США. З грудня 2020 року будівництво газопроводу було відновлено після річної паузи.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...