Ассанжа повторно заарештували в зв’язку з новим запитом влади США

Засновник сайту викриттів Wikileaks Джуліан Ассанж, який утримується у в’язниці Белмарш з квітня 2019 року, в понеділок був повторно заарештований у зв’язку з повторним запитом генпрокуратури США про його екстрадицію.


Запит був зроблений американськими властями за три тижні до початку основних слухань, які стартували в понеділок в лондонському Центральному кримінальному суді Олд-Бейлі. У самому запиті містяться вже пред’явлені звинувачення. Адвокати Ассанжа заявили, що це може збільшити термін розгляду справи.

Сам обвинувачений заявив, що ознайомився з суттю запиту, на формальне питання про те, чи згоден він на екстрадицію, відповів негативно.

Ассанж, звинувачений в Швеції в 2010 році в сексуальних домаганнях і зґвалтуванні, переховувався з червня 2012 року в посольстві Еквадору в Лондоні, побоюючись екстрадиції. Вранці 11 квітня 2019 року його затримали за запитом США. Суд в Лондоні визнав його винним в порушенні умов виходу під заставу і засудив до 11 місяців в’язниці. Слухання з питання про екстрадицію почалися 2 травня 2019 року. Незабаром після цього влада США оголосила, що пред’явили Ассанжу нові звинувачення в 17 епізодах порушення закону про шпигунство і розкритті секретної інформації. У разі видачі в США Ассанжу загрожує тюремне ув’язнення терміном до 175 років.

Слухання в Олд-Бейлі триватимуть від трьох до чотирьох тижнів, вердикт, як очікується, буде винесено пізніше в письмовій формі.

У лютому 2020 року в магістратському суді лондонського району Вестмінстер пройшли попередні слухання, на яких адвокати виклали правозахисні та гуманітарні міркування проти екстрадиції. Вони полягали в твердженнях про те, що опублікував викрадену інформацію Ассанж є журналістом, а журналістика не повинна переслідуватися. Також адвокати на кожному засіданні говорили про слабке здоров’я свого клієнта і неможливості його повноцінної участі в процесі через карантин.

Захист скаржилася на те, що у неї немає з березня швидкого і постійного очного доступу до засновника Wikileaks через введені в тюрмі карантинних обмежень. Разом з тим на питання судді про те, чи мають адвокати усіма повноваженнями за поданням підзахисного в суді, захисники відповіли ствердно і підтвердили, що Ассанж передав їм всі повноваження для цього.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...