Японія відповіла на протест РФ через інцидент з судном «Ейхомару-172»

Японія не приймає протест, який був заявлений раніше японському посольству в Росії в зв’язку з інцидентом з японським рибальським судном «Ейхомару-172» біля берегів острова Сахалін.

З такою заявою в п’ятницю на прес-конференції в Токіо виступив міністр закордонних справ Японії Тосиміцу Мотегі.

«Що стосується протесту російської сторони, то ми його не приймаємо і вимагаємо якнайшвидшого звільнення судна і його екіпажу», — сказав він.

За словами Мотегі, Японія в своєму розпорядженні дані, що японське судно в момент затримання російськими прикордонниками було в ексклюзивній економічній зоні Японії.

У четвер МЗС РФ повідомив, що посольству Японії в Росії був заявлений рішучий протест у зв’язку з інцидентом з японським рибальським «Ейхомару-172».

У російському відомстві звернули увагу, що судно «було виявлено російськими прикордонниками у виключній економічній зоні РФ у острова Сахалін». Воно не відповідало на запити, зробило спробу втечі і при переслідуванні небезпечно маневрувало, здійснивши навал на сторожовий катер і піддавши загрозу життя і здоров’я його екіпажу, зазначили в МЗС РФ.

Прес-служба управління ФСБ Росії по Сахалінської області 28 травня оголосила, що в Охотському морі після спроби сховатися була затримана рибальська шхуна під прапором Японії. При її огляді на борту були виявлені живі краби, варено-морожена крабова продукція і промислове обладнання. Судно затримано і доставлено в порт Корсаков для проведення розгляду.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...