Верховна Рада затвердила курс України на ЄС і НАТО

Верховна Рада внесла зміни до Конституції, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО. Рішення підтримали 334 депутати, проголосували «проти» — 35 депутатів, «утрималися» — 16.


Від «Блоку Петра Порошенка» «за» проголосували 132 депутата, від «Народного фронту» — 79, від Радикальної партії — 20, від «Батьківщини» — 19, від «Самопомочі» — 24, від групи «Воля народу» — 16, від групи «Відродження» — 5. Разом з тим, від «Опозиційного блоку» жоден депутат не підтримав це рішення.

Перед ухваленням рішення у парламенті виступив президент України Петро Порошенко. Він вніс цей законопроект на розгяд Верховної Ради. Голосування назвав «історичним» і висловив упевненість у тому, що Україна стане членом ЄС і НАТО.

Зокрема, преамбула Конституції доповнена словами про підтвердження європейської ідентичності українського народу і незворотності європейського та євроатлантичного курсу України. Статті Конституції, що визначають повноваження парламенту, президента та уряду, доповнені положеннями про реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО.

Також з Конституції усунуто пункт перехідних положень, який дозволяв використання наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди.

22 листопада Верховна Рада ухвалила в першому читанні президентський законопроект про зміни до Конституції щодо стратегічного курсу країни на членство в Європейському союзі й НАТО.

У  листопаді 2018 Конституційний суд визнав запропоновані зміни такими, що відповідають Конституції. Раніше відповідне рішення підтримав комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони.

Закон набере чинності з наступного дня після його опублікування.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Load...