Судно «Фортуна» вийшло з Вісмара для будівництва «Північного потоку — 2»

Судно-трубоукладач «Фортуна» вийшло з німецького порту Вісмар за день до початку укладання ділянки «Північного потоку 2» в водах Данії, свідчать дані порталу відстеження судів Marine Traffic.


«Фортуна» прибула в Вісмар в кінці грудня, після двотижневої укладання невеликої ділянки газопроводу в водах Німеччини. У четвер близько 11.00 за місцевим часом судно знову покинуло німецький порт. Як повідомляло Датське енергетичне агентство (DEA), роботи з укладання «Північного потоку 2» планується відновити в водах Данії 15 січня.

«Північний потік 2» передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Проти проекту активно виступають США, які просувають в ЄС свій зріджений природний газ, а також Україна і ряд європейських країн. Штати в грудні 2019 року введено санкції проти газопроводу, в результаті чого швейцарська Allseas змушена була зупинити прокладку.

Вона продовжилася через рік — в грудні 2020 року Nord Stream 2 AG, оператор проекту, за допомогою трубоукладача «Фортуна» уклав ділянку в водах Німеччини. Укладання ділянки в водах Данії планувалося почати 15 січня цим же судном.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...