Росія розпочала поставки газу до Європи в обхід України

«Сербія пройшла проти України: Вучич пустив російський газ по «Турецькому потоку» до Європи», «Москва завдала Києву удар нижче пояса», — такими заголовками рясніють ЗМІ і соцмережі.

Як повідомлялося раніше, Росія з 1 січня почала поставки газу в Європу по новій гілці «Турецького потоку» в обхід України. Транзит буде йти через Сербію.

«Вранці 1 січня один Кремля президент Сербії Олександр Вучич запустив нову гілку» Турецького потоку», — пише, наприклад, «Діалог.уа».

Російський газ піде в Східну Європу в обхід України. Про це повідомила прес-служба Вучича на його офіційних акаунтах в Мережі. Нова гілка газопроводу отримала назву «Балканський потік». На відкритті ділянки президент республіки підкреслив, що це «важливий день» для Сербії, яка знайшла «енергетичну стабільність і безпеку».

Він також додав, що потік принесе значну користь сербської промисловості та економіці.

Варто відзначити, що завдяки сербській ділянці «Турецького потоку» Росія отримала можливість експортувати свій газ в обхід України в Східну Європу: Сербію, Болгарію та Угорщину. Планується, що в майбутньому по потоку газ буде отримувати ще й Австрія.

У Києві нагадують, що «Балканський потік» допоможе Белграду заробити великі гроші на транзиті російського газу.

Але самі парадоксальні висновки українських «аналітиків» можна прочитати нижче:

«У Росії дуже натхнені відкриттям нової гілки. Однак мова не в економічну вигоду, якої не передбачається. Очевидно, проект полягав тільки в тому, щоб завдати шкоди Україні. У Москві знову заговорили про ймовірну відмову від української ГТС у випадку, якщо вдасться добудувати свій скандальний «Північний потік — 2».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...