Радбез ООН за ініціативи Росії відбудеться, але пізніше

Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй відтермінувала засідання щодо мінських домовленостей, яке ініціювала Російська Федерація. Про це повідомляє прес-служба ООН.

Зокрема, члени Радбезу обговорять дане питання у вівторок, 12 лютого, не о 17:00, як планувалося раніше, а о 22:00 за київським часом.

Українські дипломати називають скликання Росією цього засідання — черговою димовою завісою, — вважає речник постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

За його словами, задекларований Росією привід – четверта річниця підписання мінських домовленостей. Насправді ж йдеться про те, щоб відволікти увагу держав-членів ООН від першого комплексного обговорення в Генеральній асамблеї ООН російської агресії проти України. Спеціальне засідання, ініцоване Україною, заплановане на 20 лютого – у п’яту річницю початку конфлікту, зазначив Ніколенко.

Він наголошує, що «у конструктивну роль Кремля у вирішенні ініційованого ним же конфлікту в ООН ніхто не вірить, тому скликання російською стороною засідання Радбезу виглядає особливо цинічним – але кого це вже дивує?»

Гібридну агресію проти України Росія почала 20 лютого 2014 року. Тоді вона окупувала український Крим, пізніше вдерлася на схід України. Воєнна агресія Москви триває і донині.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Load...