Орендар «Фортуни» не має наміру надавати баржу для добудови «Північного потоку-2»

Російська компанія «Межрегионтрубопроводстрой» не має наміру надавати трубоукладальну баржу «Фортуна» для добудови російського експортного газопроводу «Північний потік-2».

Про це в середу повідомляє видання РБК. Роботи в водах Данії досі не відновлено, хоча, згідно з рішенням Датського енергетичного агентства (DEA), це можна було зробити з 3 серпня 2020 року.

«Товариство з обмеженою відповідальністю «Межрегионтрубопроводстрой» не приймає і не має наміру брати участь у виконанні робіт з укладання газопроводу Nord Stream 2 в Балтійському морі з використанням трубоукладальної баржі» Фортуна «або іншим чином», — коментує ситуацію офіційний представник компанії. У МРТС також уточнили, що компанія ніколи не була власником баржі «Фортуна», вона орендує судно за договором «бербоут-чартеру для використання в інших проектах».

Баржа «Фортуна», за даними сервісу Marine Traffic, була одним з можливих судів, які планувалося залучити для добудови «Північного потоку-2», призупиненої в грудні 2019 року через американських санкцій. В кінці минулого року конгрес США прийняв закон, що загрожує вторинними санкціями власникам суден — трубоукладачів. Відразу після цього морське будівництво газопроводу згорнула швейцарсько-нідерландська фірма Allseas.

Міністр енергетики РФ Олександр Новак ще в грудня 2019 вважав, що, якщо «Фортуна» не опиниться в розпорядженні будівельників трубопроводу, то єдиним підходящим кандидатом залишається трубоукладач «Академік Черський». Судно знаходиться в власності АТ «Самарський теплоенергетичний майновий фонд».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...