Джонсон погодився на запропоновану ЄС відстрочку Brexit

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон погодився на пропозицію Євросоюзу відстрочити Brexit до 31 січня.

Про це йдеться в поширеному прем’єрської канцеляріює тексті листа, спрямованого Джонсоном голові Євроради Дональду Туску.

«Як вам відомо, відповідно до закону про вихід Сполученого Королівства з ЄС від 2019 року, який був нав’язаний уряду проти його волі, у мене немає іншого вибору, окрім як підтвердити формальну згоду Сполученого Королівства на цю відстрочку», — написав Джонсон. При цьому він додав, що відстрочка лише «завдає шкоди британської демократії і відносинам Лондона з ЄС».

«Я б безумовно вважав за краще, щоб парламент Сполученого Королівства швидко ратифікував укладену нами угоду. Побоююся, що парламент, на жаль, ніколи на це не піде, поки у нього буде можливість просити про нові відстрочки. Саме тому я добиваюся проведення загальних виборів в грудні, щоб забезпечити обрання нового складу парламенту», — йдеться в листі.

Визнаючи, що йому буде нелегко домогтися проведення дострокових виборів, Джонсон просить керівництво країн Євросоюзу «ясно заявити про те», що нові відстрочки Brexit будуть неможливі. Він також висловив надію на те, що ситуацію навколо Brexit скоро вдасться вивести з глухого кута і Лондон з Брюсселем зможуть приступити до переговорів щодо укладення угоди про вільну торгівлю.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...