Вчені в США повідомили про штам коронавірусу «Йота» з летальністю вище 82 відсотків

Вчені в США повідомили про штам коронавірусу «йота», летальність якого може досягати 82 відсотків.

Про це повідомляється на порталі medrxiv.org.

Група вчених з Департаменту охорони здоров’я і психічної гігієни Нью-Йорка і Школи громадської охорони здоров’я при Колумбійському університеті вивчила епідеміологічні дані, зібрані в Нью-Йорку в період з листопада 2020 го по квітень 2021 року і прийшла до висновку, що даний варіант вірусу передається на 15 -25% швидше, ніж інші відомі мутації.

Цей штам також здатний збільшити коефіцієнт смертності від інфекції, що представляє собою частку померлих від загального числа інфікованих осіб: за досліджуваний період показник виріс на 46%, 82% і 62% серед осіб у віці 45-64 років, 65-74 роки і старше 75 років відповідно, передає видання.

Раніше в Міністерстві охорони здоров’я пояснили інформацію про виявлене в США штамі «йота». «Він дає летальність аж до 82 відсотків, особливо у віковому діапазоні старше 45 років, і передається в порівнянні з іншими мутаціями на 25 відсотків швидше», — розповів доктор медичних наук Сергій Токарєв. «Новий штам — більш патогенний і заразний, а також може вислизати від імунної відповіді», — заявив він.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...