Компанія Pfizer поставила під загрозу вакцинацію в ЄС

Для спостереження за процесом вакцинації препаратом Pfizer / BioNtech були введені жорсткі заходи контролю.

Про це заявили в Єврокомісії. Раніше повідомлялося, що в ряді країн Європи були зафіксовані летальні випадки після щеплення. Плани ЄС з вакцинації це не змінило, але сам виробник повідомив, що з цього тижня тимчасово знизить обсяг поставок. Кілька європейських держав назвали ситуацію неприйнятною. Канцлер Австрії Себастьян Курц і зовсім заявив, що разом з Данією і Грецією країна наполягатиме на схвалення Європейським агентством з ліків (ЕМА) іншої вакцини — від AstraZeneca. Заявка поки знаходиться на розгляді.

19 січня в Естонії два літніх людей померли після щеплення від коронавируса Pfizer / BioNtech, ще в 87 випадках у людей виникли серйозні побічні ефекти. Минулого тижня після вакцинації цим препаратом померли 23 норвежця, повідомлялося також про 10 летальні випадки в Німеччині. В Ізраїлі після Pfizer як мінімум у 13 осіб трапився лицьовий параліч. Майже кожен день з’являються повідомлення про летальні випадки і специфічною реакції організму на вакцину цього виробника, однак вона як і раніше залишається однією з головних в ЄС. Як пояснили в Єврокомісії (ЄК), разом з EMA вони відстежують цю ситуацію.

— Для продовження спостереження за процесом вакцинації були введені дуже жорсткі заходи контролю. ЄК завжди підкреслювала, що ефективність, безпечність та якість вакцин мають вирішальне значення, в тому числі для зміцнення довіри європейських громадян, — заявили в ЄК.

У EMA основним аргументом на користь безпеки вакцини назвали вік постраждалих. В агентстві відзначили, що в результаті дослідження 13 летальних випадків в Норвегії з’ясувалося, що всі померлі були літніми людьми з важкими захворюваннями. В цій державі, за словами представника асоціації, щотижня вмирає приблизно 440 осіб старше 80 років.

— Вакцинація від COVID-19 не знизить смертність від інших хвороб. EMA в даний час розглядає всі випадки смерті людей похилого віку після щеплення. Жоден з них не можна пов’язувати безпосередньо з вакцинацією Comirnaty (препаратом Pfizer / BioNtech). На сьогоднішній день, дана вакцина дуже ефективна, — підкреслив співробітник прес-служби EMA.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...