Аргон проти COVID-19: вірус знищать холодної плазмою

Дослідники з Каліфорнійського університету запропонували використовувати холодну плазму для знищення штамів коронавірусу на поверхнях.

Простий плазмотрон для створення потоку речовини вони надрукували на 3D-принтері. Згідно з результатами дослідів, струмінь холодної аргонової плазми, що виходить із такого пристрою, всього за 30 секунд знищує більшу частину вірусних культур на пластиці, металі, картоні або шкірі. Вчені вважають, що їх робота допоможе в боротьбі з поширенням COVID-19.
Дослідники з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі запропонували використовувати холодну аргонову плазму для швидкого знищення на різних поверхнях штамів COVID-19. Про це повідомляється в журналі Physics of Fluids.

У лабораторних умовах вчені обробляли потоком холодної плазми різні типи матеріалів: пластик, метал, картон, шкіру і навіть вату з медичних масок. На всі ці поверхні були попередньо нанесені живі культури SARS-CoV-2. Для генерації такого потоку за допомогою 3D-принтера був створений простий плазмотрон, здатний іонізувати інертні гази (схожі пристрої вже використовуються в медицині, наприклад при лікуванні раку і загоєнні ран, в стоматології та косметології).

Нагадаємо, плазма — це четвертий класичний агрегатний стан речовини поряд з твердим тілом, рідиною і газом. Вона буває двох типів: гаряча, як на Сонці або в дузі зварювального апарату, а також холодна або низькотемпературна атмосферна плазма, яка в місці контакту має кімнатну температуру. Відзначається, що в ході своєї роботи каліфорнійські вчені вивчали вплив на частинки коронавірусу різних інертних газів. При використанні гелію досягти бажаних результатів не вдалося — штам SARS-CoV-2 виживав навіть після п’яти хвилин впливу плазмового потоку.

Успішним виявився серія експериментів з обробкою поверхонь холодної плазмою на основі аргону: більшу частину вірусних частинок вдалося знищити лише за 30 секунд, а повністю культури коронавірусу гинули менш ніж за три хвилини.
Раніше було встановлено, що коронавірус SARS-CoV-2 в залежності від умов може залишатися заразним на поверхнях протягом кількох годин і навіть днів. Один з авторів роботи з аргоновою плазмою, Річард Вірц, заявив, що отримані результати експериментів показують великий потенціал використання НАП для оперативної дезінфекції та запобігання поширенню вірусу.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...