Британський словник Collins English Dictionary назвав слово року

Авторитетний британський словник англійської мови Collins English Dictionary назвав головним словом 2020 року «локдаун» (lockdown) або режим ізоляції, що вводився в ряді країн через ситуацію з коронавірусом.


Фахівці вибрали саме це слово, оскільки такий досвід «об’єднав мільярди людей в усьому світі». Лексикограф нарахували понад 250 тисяч випадків вживання слова «локдаун» в 2020 році, в порівнянні з чотири тисячі вживань в минулому році.

«Локдаун — обмежувальні заходи, спрямовані на стримування, які брали влади всього світу для зниження поширення COVID-19, — названий словом 2020 року Collins», — йдеться в повідомленні на сайті словника.

Згідно словниковому визначенню, «локдаун» — це іменник, яке позначає «введення жорстких обмежень на здійснення поїздок, взаємодія в суспільстві і на доступ до громадських місць».

У список претендентів на звання «слово року» увійшли і інші слова і вирази, пов’язані з пандемією: «коронавірус», «працівник спеціальності, віднесеної до розряду життєво важливих для функціонування суспільства» (key worker), «примусова неоплачувана відпустка» (furlough) , «дистанціювання» і дієслово «самоізолюватись». При цьому в переліку виявилися і слова іншого типу, наприклад, тіктокер — активний користувач соцмережі TikTok.

У минулому році словник назвав словом 2019 року вираз «кліматичний страйк» (climate strike), що позначає явище, яке стало популярним в тому числі завдяки діям еко-активістки Грети Тунберг.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,