Україна не може зупинити експорт зернових в умовах пандемії COVID-19

Україна не може зупинити експорт зернових в умовах пандемії COVID-19

Проблеми з постачаням продовольства виникають в різних регіонах через пандемію коронавірусу. Забезпечуючи продовольчу безпеку деякі країни обмежують або зовсім припиняють експорт, внаслідок чого на міжнародному ринку виникає дефіцит основних продуктів харчування, таких як пшениця і рис. У такій ситуації, Україні слід зберегти експорт зернових.

Таку думку висловив президент Українського клубу агробізнесу Алекс Ліссітса в коментарі The Washington Post, пише AgroPortal.ua

Він вважає, що Президент України Володимир Зеленський, схоже, намагається переконати українців у тому, що в даний момент він утримує зростання цін.

«Зараз немає причин забороняти експорт пшениці. В Україні є надлишок багатьох продуктів. Нам потрібно експортувати. Інакше ми дійсно помремо з нашими продуктами тут», – сказала Алекс Ліссітса.

Експортні зміни торкнулися багатьох країн. Наприклад, 25 березня В’єтнам, третій за величиною експортер рису в світі, призупинив нові контракти на експорт рису. Минулого тижня впливова Асоціація експортерів рису Індії оголосила про припинення нових контрактів на рис. У Туреччині обмежується експорт лимона. Сербія оголосила про заборону експорту соняшникової олії. Єгипет заборонив експорт бобових протягом трьох місяців. 22 березня уряд Казахстану оголосило про заборону експорту борошна і інших основних продуктів харчування, незважаючи на достатні резерви.

Скорочення світового експорту може торкнутися країн Африки, Філіппін, Перської затоки та інших регіонів, які імпортують більшу частину свого продовольчої продукції.

«Зараз настав час проявити солідарність і діяти відповідально. Ми знаємо з попередніх криз, що такі заходи особливо шкідливі для країн з низьким рівнем доходу і дефіцитом продовольства», – йдеться в заяві Продовольчої і сільськогосподарської організації США.

Президент США Дональд Трамп просував американський сільськогосподарський експорт, навіть коли США стали центром пандемії. Окремо ряд країн, включаючи Австралію, Канаду, Чилі і Нової Зеландії, зобов’язалися підтримувати торгівлю і продовольство.

16 березня президент України Володимир Зеленський оголосив про обмеження на експорт продовольства.

20 березня, після панічних закупівель гречки в Росії, уряд оголосив про 10-денну заборону на весь експорт обробленого зерна.

Ще в 2011 році заборону на експорт продуктів харчування в Україні і Росії надав руйнівний вплив, що призвело до голоду і протестів в Африці.

Поділитись