У 2020 році з’являться електронні учнівські та студентські квитки

У 2020 — 2021 навчальному році Уряд запровадить в тестовому режимі е-квитки для учнів і студентів. Е-квиток студента (учня) — відтворений на електронному носії, критерії якого підтримують використання мобільного застосування Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, в спеціальному цифровому форматі виданий особі студентський (учнівський) квиток закладу вищого та / або професійного (професійно технічного) освіти) разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом).

Він який забезпечує автоматичну перевірку в Реєстрі студентських (учнівських) квитків Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Як пише Юрліга, відповідну постанову № 1051 від 18 грудня 2019 року набула чинності 20 грудня.

Для замовлення е-квитка потрібно завантажити на електронний носій мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, який працює з 16 грудня в бета-версії, і пройти електронну ідентифікацію.

За словами Прем’єр-міністра Олексія Гончарука, такі е-документи будуть підтвердженням статусу студента або учня, а також будуть зберігати відповідні права на пільги. Паперові документи продовжують діяти.

Процедура замовлення, формування, пред’явлення і перевірки електронних студентських (учнівських) квитків закладу вищого та / або професійного (професійно-технічного) освіти безоплатна і проводиться виключно за бажанням людини.

Людині автоматично через мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг направляється повідомлення про формування е-квитка студента (учня) разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом) або про неможливість такого формування в зв’язку з відсутністю необхідної інформації про студентське (учнівському) квитку в Реєстрі, а у випадках, визначених Законом «про захист персональних даних», — також про передачу персональних даних з Реєстру до Єдиного державного веб-портал електронних послуг.

Е-квиток студента (учня) пред’являється особою на електронному носії через мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, без додаткового пред’явлення студентського (учнівського) квитка, виготовленого на бланку, а також документа, що посвідчує особу.

Перевірити достовірність е-квитка студента (учня) можна за допомогою технічних засобів в порядку, визначеному МОН:

з використанням унікального електронного ідентифікатора (QR-коду);

через веб-сайт Єдиної державної електронної бази з питань освіти за електронною адресою;

шляхом автоматизованого доступу до Реєстру з використанням програмних засобів інформаційних (інформаційно-телекомунікаційних) систем за допомогою прикладного програмного інтерфейсу Реєстру.

Міністерство цифровий трансформації і Міністерство освіти і науки повинні технічно забезпечити можливість формування електронних квитків.

Е-студентський і е-учнівський квиток надає всі права на пільги, які є в учнів та студентів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...