Карнавал в Ріо-де-Жанейро можуть скасувати через COVID-19

Карнавал в Бразилії нікого не залишає байдужим. Хтось рветься на це свято, весь рік відкладаючи кошти. Інші ж будь-якими способами намагаються виїхати подалі від карнавальної метушні. Але ніхто ніколи і подумати не міг про скасування самого барвистого свята на планеті. А така загроза існує, якщо до лютого 2021 року у людства з’явиться вакцина або ефективні ліків від COVID-19.

Щороку після закінчення карнавалу школи самби починають готуватися до параду наступного року. Модельєри малюють нові костюми, музиканти пишуть нову музику, а власники готелів заздалегідь розпродають номера.

Але в нинішніх умовах, коли все бразильські і світові ЗМІ сурмлять про катастрофічну ситуацію з коронавірусом в країні, небезпеки швидкого початку другої хвилі захворювання, а деякий міста вже починають повторно вводити карантинні заходи, так і не встигнувши повністю зняти раніше накладені обмеження, питання проведення карнавалу встає гостро як ніколи. Сама природа карнавалу не припускала дотримання соціальної дистанції. Будь-які заклики до свідомості будуть випаровуватися з першими ж ударами барабана.

Першими, хто задумався, що ж буде з карнавалом в наступному році, стали школи самби. Вони готові перенести парад шкіл на березень, або навіть червень-липень 2021 року. Про скасування свята або його перенесення в онлайн-формат тут навіть бояться подумати. Це може не тільки розорити деякі зі шкіл, а й завдасть значних економічних збитків всієї туристичної інфраструктури Ріо-де-Жанейро, після якого місто навряд чи швидко відновиться.

Визначатися потрібно якомога швидше. Сьогодні ательє і складські приміщення шкіл самби перекваліфіковані під виготовлення багаторазових захисних масок. З жовтня традиційно починається активна фаза підготовки до параду: по спроектованому вже планом збираються масштабні пересувні платформи, шиються костюми, записується музичний супровід. Але питання стоїть руба, чи з’явиться вакцина або ефективні ліки від COVID-19 до початку карнавалу, коли б він не відбувся.

В даний час Бразилія має домовленості про тестування вакцини від коронавірусу на добровольцях з числа бразильських громадян з Оксфордським університетом та китайської лабораторією Sinovac. Міністерство охорони здоров’я країни днями має підписати угоду з Оксфордським університетом, яке б дозволило виробляти англійську вакцину від COVID-19 на бразильській території.

Ріо-де-Жанейро продовжує залишатися одним з епіцентрів коронавірусу в Бразилії, поступаючись за загальною кількістю заражених тільки Сан-Паулу. За минулу добу тут зафіксовано 2,4 тисячі нових випадків захворювання коронавірусів, 155 людей загинули. Всього COVID-19 в Ріо був виявлений у 106 тисяч чоловік, 9,5 тисяч загинули. Найгірша ситуація в бідних районах.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...