Yomiuri: влада Японії хоче збільшити кількість діючих реакторів АЕС

Yomiuri: влада Японії хоче збільшити кількість діючих реакторів АЕС

Уряд Японії планує до літа 2023 довести число діючих атомних реакторів у країні до 17, вводячи в експлуатацію сім із зупинених енергоблоків АЕС у різних частинах країни, пише газета Yomiuri.


Зокрема, передбачається перезапуск шостого та сьомого енергоблоків АЕС “Касівадзаки-Карива”, другого енергоблоку АЕС “Онагава”, першого та другого блоку АЕС “Такахама”, другого блоку АЕС “Сімане” та сьомого енергоблоку АЕС “Токай-2”. Оператори АЕС “Онагава”, “Такахама” та “Сімане” вже отримали необхідне схвалення місцевих адміністрацій і зараз завершують роботи з удосконалення системи безпеки на станціях.

Крім цього, як очікується, міністерство економіки, торгівлі та промисловості Японії розгляне можливість підвищення максимально допустимого терміну експлуатації АЕС. За законом максимальний термін роботи реакторів на АЕС обмежений 40 роками, але може бути продовжений ще на 20 років за умови дотримання всіх вимог та перевірки.

До аварії на АЕС “Фукусіма-1” атомна енергетика забезпечувала до 30% потреб Японії. У 2011 році після землетрусу, магнітуда якого склала 9,0, гігантська хвиля заввишки 15 метрів обрушилася на АЕС у Фукусімі, спричинивши найбільшу атомну аварію після трагедії у Чорнобилі. Під час аварії сталися неодноразові викиди радіації у воду та атмосферу, досі ряд районів поблизу станції непридатні для проживання. Ліквідація аварії, включаючи демонтаж реакторів, триватиме близько 40 років.

На даний час у Японії діють 10 енергоблоків, проте вироблення електроенергії забезпечується лише п’ятьма з них. Інші п’ять наразі проходять додаткові перевірки.

Експерти не відкидають, що проблеми з електроенергією в зимовий період охоплять різні регіони країни. Цей опалювальний сезон може стати найскладнішим для країни з 2012 року, коли після землетрусу та аварії на АЕС “Фукусіма-1” було зупинено всі атомні електростанції. Як причини називають зростання цін на зріджений природний газ, зростання побоювань щодо стабільності постачання електроенергії.

Поділитись