Власник Zara остаточно закриє майже 270 магазинів у Росії

Власник Zara остаточно закриє майже 270 магазинів у Росії

Іспанська мережа магазинів одягу Inditex, що володіє брендами Zara та Bershka, остаточно закриє 269 з 514 магазинів у Росії після припинення діяльності у березні 2022 року.

Про це повідомила у п’ятницю газета El País.

За її інформацією, компанія все ще очікує на завершення операції з відходу з російського ринку, про що було оголошено в жовтні 2022 року. У Inditex підрахували обсяг знецінення вартості інвестицій у семи російських дочірніх компаніях наприкінці 2022 фінансового року у розмірі €2,211 млрд.

Тепер Inditex планує передати активи та права, пов’язані з 245 магазинами у Росії, групі Daher.

“Після завершення договору купівлі-продажу в переданих приміщеннях розмістяться точки продажу брендів, що належать групі Daher, не пов’язані з групою Inditex”, – уточнили в компанії.

У рамках угоди Inditex залишила за собою право повернутися до Росії, “у разі виникнення нових обставин”, які, на її думку, “дозволили б брендам групи повернутися на цей ринок” через договір франшизи. Керуючий компанії Оскар Гарсіа Масейрас заявив у середу, що переговори щодо виходу з РФ “перебувають на завершальній стадії”.

Раніше мережа магазинів одягу оголосила, що її чистий прибуток у 2022 фінансовому році збільшився на 27% порівняно з 2021 роком і сягнув €4,13 млрд. Це є рекордно високим показником.

Inditex заснована іспанцем Амансіо Ортегою. Мережа налічує близько 7 тис. магазинів у 100 країнах. Найбільш відомими брендами Inditex є Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius та Oysho.

Поділитись