Військові США підготують «відповідь» хакерам з Росії

Військові США підготують «відповідь» хакерам з Росії

Президент США Джо Байден може доручити військовим підготувати “наступальні кібероперацій” проти хакерів, які базуються на території Росії.

Про це повідомила в четвер телекомпанія NBC з посиланням на американські урядові джерела. Телекомпанія зазначає, що влада США має намір надалі розглядати як загрозу національній безпеці кібератаки із застосуванням вірусів-вимагачів. На тлі цього, за свідченням джерел NBC, Байден може доручити кіберкомандування ВС США “підготувати наступальні кібероперацій проти хакерів в Росії”. Як вказує телекомпанія, до таких заходів глава Білого дому вдасться в тому випадку, якщо йому не вдасться досягти порозуміння у питанні хакерської активності на майбутній зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним в Женеві 16 червня.

Американське керівництво, за відомостями телекомпанії, переконане в тому, що кібератаки з застосуванням вірусів-вимагачів стали останнім часом джерелом серйозного економічного збитку США. NBC вважає, що такий підхід виправданий, зокрема, в світлі кібератак на компанію – оператора трубопроводу Colonial Pipeline і м’ясопереробну компанію JBS. При цьому, як підкреслює телекомпанія, будь-які кібероперацій ВС США проти цілей, розташованих в Росії, “загрожують заходами у відповідь”.

Раніше в четвер агентство Reuters повідомило, що Міністерство юстиції США дасть розслідуванням кібератак з метою вимагання пріоритетність, аналогічну справах, пов’язаних з терористичною діяльністю.

На початку травня зловмисники з угруповання DarkSide зламали системи американської трубопровідної компанії Colonial Pipeline. За твердженням американських спецслужб, DarkSide може базуватися на території РФ або Східної Європи, але не пов’язана з яким-небудь урядом. Атака на комп’ютерні мережі JBS була проведена минулої неділі. За повідомленням прес-служби Білого дому, компанія вважає, що за нападом стоїть злочинна організація, яка перебуває, імовірно, в Росії.

Вашингтон стверджує, що контактує з Москвою з приводу останньої хакерської атаки. У свою чергу прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков запевнив, що Москва оперативно розгляне звернення американської сторони в зв’язку з цим інцидентом, якщо вони надійдуть.

Поділитись