Вчені пояснили, чому у однояйцевих близнюків різні відбитки пальців

Вчені пояснили, чому у однояйцевих близнюків різні відбитки пальців

Фахівці Університету Шеффілд-Халлам в Великобританії з’ясували, чому однояйцеві близнюки, також відомі як монозиготні близнюки, що з’явилися з одного ембріона, мають різні відбитки пальців.

Своє дослідження вчені опублікували на порталі Live Science.

«Імовірність того, що у двох осіб будуть однакові відбитки пальців, становить 1 з 64 мільярдів», – сказала Симона Франчезе, судово-медичний експерт та експерт з відбитками пальців. – Досі не знайдено двох однакових відбитків пальців».

Виявляється, ДНК, майже однаковий в обох близнюків – не єдиний фактор, що впливає на відбитки пальців людини, хоча вона і грає важливу роль у визначенні характеристик малюнка гребеня в відбитку.

Відбитки пальців утворюються між 13 і 19 тижнями розвитку плода. Положення плода в утробі матері, доступ до живильних речовин і навіть довжина пуповини можуть вплинути на малюнок відбитків. Після народження близнюків на відбитки пальців можуть впливати і інші фактори. Шкірні захворювання, шрами, опіки і, в окремих випадках, ліки можуть назавжди або тимчасово змінити деталі малюнка.

Поділитись