Вчені, що працюють зі знімками з марсіанської орбітальної місії Mars Reconnaissance Orbiter, звернули увагу на дивне утворення в районі південного полюса планети.
Цей кратер, схожі на смайл, вони назвали «Обличчям щастя». Стежити за ним вони почали ще в 2011 році по знімках, зроблених камерою HiRISE (High Resolution Imaging Science Experiment).
Дослідивши недавні знімки кратера, зроблені в 2020 році в тому ж сезоні, що і перші фотографії, вчені виявили, що деталі кратера змінили свій колір. Вони зв’язали це зі зміною кількості льоду, що покриває червону поверхню. Однак можна помітити, що і самі риси «обличчя» укрупнилися за минулі 9 років. «Деталі у вигляді плям на полярній шапці виникають через сублімації діоксиду вуглецю в цих овальних структурах. Ви можете бачити, як дев’ять років такої теплової ерозії збільшили «рот» на обличчі. «Ніс» в 2011 році складався з двох круглих западин, в 2020 ці поглиблення виросли і злилися», – йдеться в повідомленні Університету Аризони.
Відстеження подібних змін в ландшафті Марса допоможе вченим краще зрозуміти закони, за якими відбувається сезонне видалення і перенесення льоду в полярних регіонах планети, а також вивчати кліматичні тренди планети.