Отримано радіо сигнал з Проксіми Центавра

Астрономи, які шукають ознаки інопланетного життя на інших планетах в галактиці, виявили незвичайний сигнал від Проксіми Центавра, найближчої до Сонця зірки, що … інтригує.

Це було всього лише одиничне виявлення, яке прийшло і пішло, але у нього є деякі характеристики, які можна тільки очікувати від інтелектуального джерела.

Вузький промінь радіохвиль був підхоплений протягом 30 годин спостережень телескопом Паркеса в Австралії в квітні та травні минулого року, пише «Гардіан». Аналіз променя ведеться вже деякий час, і вчені ще не встановили наземного винуватця, такого як наземне обладнання або супутник, що проходить.

Звичайно для астрономів на проекті «Прорив прослуховування» на суму 100 млн. доларів спостерігають дивні вибухи радіохвиль за допомогою телескопа Паркес або обсерваторії Грін-Бенк у Західній Вірджинії, але все це досі пояснюється втручаннями, спричиненими людиною або джерелами.

Останній «сигнал», ймовірно, також має повсякденне пояснення, але напрямок вузького променя, приблизно 980 МГц, і очевидний зсув його частоти, які, як кажуть, узгоджуються з рухом планети, додали дратівливого характеру знахідці. Зараз вчені готують статтю під назвою BLC1 для Breakthrough Listen — проекту з пошуку доказів життя в космосі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,