В Україні хочуть заборонити ввезення дизельних і бензинових автомобілів

В Україні хочуть заборонити ввезення дизельних і бензинових автомобілів

Міністерство інфраструктури України підготувало законопроект про заборону з 2030 року ввезення в країну дизельних і бензинових автомобілів.

Відповідний документ опублікований на сайті міністерства.

У відомстві пояснили, що законопроект розроблений «з метою реалізації окремих положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС», а також інших європейських директив. Він передбачає заборону з 1 січня 2027 року ввезення старих автомобілів з дизельними двигунами внутрішнього згоряння, а з 1 січня 2030 року – нових автомобілів з дизельними двигунами внутрішнього згоряння.

«Заборона не поширюватиметься на автомобілі Збройних сил України та інших військових формувань, автомобілі, що використовуються фермерськими господарствами за межами автомобільних доріг загального користування, автомобілі, які купуються в спадщину, а також вироблені до 01.01.1981 року», – йдеться в пояснювальній записці.

На думку авторів законопроекту, його реалізація призведе до зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферу, а, отже, зниження захворюваності населення і витрат на медицину. Також вони розраховують «зменшити залежність від Російської Федерації» через зниження споживання нафти і газу.

Раніше на Україні підрахували збитки від запуску російського газопроводу «Північний потік-2», що йде в обхід країни. Так, президент України Володимир Зеленський поскаржився, що після завершення будівництва, Києву не на що буде утримувати армію. А глава МЗС Дмитро Кулеба назвав умовою запуску «Північного потоку-2» «справедливу компенсацію, деокупацію територій і енергетичну безпеку України». Експерти відзначають, що після того, як російсько-німецький проект буде запущений, Україна може втратити до $ 5-6 млрд

При цьому в 2019 році прем’єр-міністр Росії, яким тоді був Дмитро Медведєв, у відповідь на українські санкції підписав постанову, фактично вводить ембарго на експорт в республіку нафти і нафтопродуктів. У 2020 році уряд РФ дозволив експорт на Україну за спеціальними дозволами Мінекономрозвитку ряду нафтопродуктів, в тому числі мастил і нафтового бітуму.

Поділитись