В Індійському океані з’явиться сьомий континент

Міжнародна група вчених спрогнозувала зародження ще одного континенту в Індійському океані.

Результати їх дослідження можуть змінити попередню теорію формування материків, пише журнал Terra Nova.
Вважається, що континентальна кора з’являється і наростає тільки в зонах субдікції на кордонах континентів і океанів, де океанічні літосферні плити йдуть в мантію під континент. Це пояснюється тим, що океанічна кора складається з базальтів і є більш тонкої, ніж континентальна кора з граніту.

Однак дослідження французьких і австралійських фахівців показало, що континенти здатні формуватися і на на океанічних плато. Вчені проаналізували склад порід архіпелагу Кергелен в Індійському океані і зрозуміли, що він є доказом їх концепції.
Архіпелаг Кергелен складається з вершин вулканів, при виверженні яких базальти утворили частини суші і острова. В результаті цього процесу виникла аномально товста кора, якщо порівнювати її з типовою океанічній. При більш детальному вивченні породи дослідники помітили присутність порід гранітів або сиєнітів, які зустрічаються тільки на континентах.

Наявність цих «континентальних» порід пояснює товщину кори Кергелена. У свою чергу це також підтверджує, що континенти здатні формуватися і в центрі океанів. Вчені припускають, що архіпелаг Кергелен може стати «зародком» нового, сьомого материка.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...