Дослідники в Австралії почнуть працювати з комунальними підприємствами, щоб вивчити стічні води як сировину для виробництва водню, повідомляє CNBC.
Над проектом працюватиме команда з Університету Монаша в Мельбурні. Дослідники задумали вирішити проблему нестачі води при виробництві водню. Вони сподіваються розробити інноваційний підхід, в рамках якого воду повторно використовують і перетворять в водень за допомогою електролізу.
Міжнародне енергетичне агентство описує водень як «універсальний енергоносій» з широким спектром застосування: його можна використовувати в таких секторах як транспорт і промисловість. Водень виробляється різними способами. Один з методів включає застосування електролізу, в процесі якого електричний струм розділяє воду на кисень і водень. Якщо для цього використовується електрика з поновлюваних джерел (наприклад, енергія води або сонця), то такий водень називається «зеленим».
«Кількість доступних стічних вод набагато перевищує кількість води, необхідної для виробництва водню», – розповів професор хімічної інженерії Чжіван Сян. За його словами, велика частина очищеної води в Австралії або скидалася в довколишні водоймища, або використовувалася для зрошення. «З огляду на те, що обсяг води з централізованих міських очисних споруд дуже стабільний, це дуже багатообіцяючий ресурс для електролізу», – вважає професор.
В даний час велику частину водню отримують за допомогою викопного палива, а «зелений» водень залишається дуже дорогим для виробництва. Уряд Австралії заявило, що хоче розвивати водневу промисловість і виробляти «чистий» водень за ціною менше двох доларів за кілограм.