Турки навчилися отримувати енергію з транспортного вихору

Турки навчилися отримувати енергію з транспортного вихору

У Стамбулі встановили вітряні турбіни, здатні виробляти енергію з транспортного вихору.

Як пише Independent, конструкція також оснащена сонячними панелями, а за рахунок компактності може розміщуватися практично де завгодно – наприклад, при дорозі або на дахах багатоповерхівок.

Розробкою турбін ENLIL займалися Стамбульський технічний університет і технологічна фірма Devecitech. Ідея проекту народилася у турецького інженера Керема Девечі, коли він проїхав зі швидкісного автобусного маршруту Metrobüs. Тоді Девечі припустив, що потоків вітру від транспорту може бути досить, щоб навчитися отримувати з них енергію. Перший прототип вітряної установки підприємець створив у себе вдома, а проспонсорували проект його друзі і родичі.

Зараз генератори вже встановлені на узбіччях доріг в столиці Туреччини і успішно перетворюють в енергію сонячне світло і вітер від транспортного потоку. Крім того, ENLIL оснащені датчиками, які відстежують температуру повітря, вологість, рівень викидів вуглекислого газу і силу землетрусів. Отримані дані будуть передані адміністрації міста. Турбіни ENLIL викликали ажіотаж за кордоном – багато країн вже проявили інтерес до турецьких напрацювань, щоб знизити обсяг викидів.

Енергію вітру прагнуть здобувати різними способами. Компанія LEGO, наприклад, побудувала в Ірландському морі електростанцію, один з генераторів якої повністю зібраний з пластикових деталей. Установка потрапила в Книгу рекордів Гіннеса як найбільший вітрогенератор з конструктора – для зведення було потрібно 146 тисяч цеглинок LEGO.

Поділитись