В Австралії провели ексгумацію по “найзагадковішій справі за 70 років”

В Австралії провели ексгумацію по “найзагадковішій справі за 70 років”

Поліція Австралії почала ексгумацію по вбивству “невідомої людини”, чию особу так і не вдалося визначити за останні 70 років, повідомляє телеканал ABC.


Тіло невідомого було виявлене 1 грудня 1948 року на пляжі австралійського міста Сомертона. Протягом більше 70 років ні поліції, ні дослідникам так і не вдалося з’ясувати особу людини і причину його смерті. Версії про те, ким ця людина могла бути, варіюються від шпигуна часів Холодної війни до кинутого коханця, а причиною смерті деякі вважають отруєння. На місці його поховання коштує надгробок з написом “тут спочиває невідомий чоловік, знайдений на пляжі Сомертона 1 грудня 1948 року”.

За даними телеканалу, через кілька годин роботи з ексгумації поліції вдалося виявити останки скелета “невідомої людини”. Вважається, що тепер буде можливо скласти ДНК-профіль невідомого, що допоможе визначити його особистість і, можливо, знайти родичів. При цьому телеканал зазначає, що витягти ДНК буде не так просто: перед похованням тіло було забальзамоване за допомогою формальдегіду, що могло зруйнувати велику частину ДНК.

Раніше поліція штату Південна Австралія опублікувала розпорядження генпрокурора про ексгумацію тіла через “великий суспільний інтерес”.

Як зазначає ABC, серед “загадок” справи виділяють речі невідомого, з яких були відрізані всі бирки, а також уривок з уривком з віршів Омара Хайяма “Тамам Шуд”, який перекладається як “Все скінчено”. Також в результаті слідства було виявлено клаптик паперу, на якому було вказано телефон і ряд букв, які порахували шифром. Саме цей доказ породили версії, що людина з Сомертона могла бути шпигуном. Проте всі зусилля по розшифровці коду провалилися.

Поділитись