Палеонтологи в аргентинській Патагонії знайшли останки найдавнішого титанозавра в світі.
Про це повідомив палеонтологічний журнал Ameghiniana. Скам’янілі кістки раніше невідомого виду великих травоїдних динозаврів фахівці виявили на південний схід від міста Неукен.
До розкопок фахівці приступили після виявлення в 2014 році частини скелета динозавра, що одержав назву Ninjatitan zapatai.
«Для нас це цінне відкриття. По-перше, цей динозавр є новим видом титанозаврів. По-друге, це найстаріший з відомих нам титанозаврів», – наводить «Рідус» слова вчених.
Як відзначають палеонтологи, древній ящір досягав в довжину 20 м. Вік скам’янілих кісток склав 140 млн років. До сих пір наука стикалася з доказами, що вказують на існування цих гігантських тварин 120 млн років тому.
Вчені переконані, що вік знахідки говорить про те, що титанозаври з’явилися на початку крейдяного періоду, а також підтверджує гіпотезу, що ці тварини зародилися на стародавньому суперконтиненті Гондвана.
Титанозаври є рослиноїдними динозаврами довжиною 9-12 м і вагою в середньому 13 т. Вони були поширені близько 70 млн років тому на території сучасних Південної Америки, Південно-Східної Азії і Південної Європи.