Вчені знайшли нові свідоцтва схрещування неандертальців і людей

Вчені знайшли нові свідоцтва схрещування неандертальців і людей

Британські фахівці повторно вивчили 13 зубів, знайдених між 1910 і 1911 роками в Ла-Котт-де-Сен-Брелад на південному заході острова.

Довгий час вони вважалися типовими неандертальськими зразками, але нові дослідження спростували цю теорію. Ці зуби раніше вважалися залишками одних з останніх відомих неандертальців. Вчені шукали ключ до розгадки причин зникнення наших близьких «еволюційних кузенів».

Неандертальці виникли близько 400 000 років тому і населяли велику територію від Західної Європи до Сибіру. Як правило, вони були нижче і кремезні сучасних людей, з товстим гребенем на черепі, що нависає над очницями. Остаточно вони зникли близько 40 000 років тому, коли в Європі влаштувалися сучасні люди (Homo sapiens), які прибули туди з Африки.

Однак ці два типи людей могли перетинатися протягом 5000 років.

Зуби були виявлені на невеликому гранітному виступі в печері.

Раніше вважалося, що вони належать одному неандертальцю. Однак нове дослідження показало, що це були принаймні два дорослих представника.

Дослідники використовували комп’ютерну томографію (КТ) зубів, щоб вивчити детально найдрібніші деталі.

Хоча всі зуби мають специфіку, характерну для неандертальців, деякі деталі більш типові для зубів сучасної людини.

Глава дослідження професор Кріс Стрінгер з лондонського музею природної історії сказав: «З огляду на, що сучасні люди частково перетиналися з неандертальцями в деяких частинах Європи 45 000 років тому, незвичайні риси цих особин припускають, що у них могло бути подвійне походження”.

Клімат за часів неандертальців був холодніше, ніж сьогодні, а рівень моря був на десятки метрів нижче. Співавтор доктор Метт Поуп з Інституту археології Університетського коледжу Лондона (UCL) сказав, що цей район був би «фантастичним для полювання» через його «тупикових долин і вузьких ярів».

Вчені до цих пір не можуть дати відповідь неандертальці просто вимерли, або розчинилися в популяції сучасної людини.

Достеменно відомо, що у деяких людей зараз в геномі до 2-3% генів неандертальців.

«Ідея гібридної популяції може бути перевірена шляхом вилучення древньої ДНК із зубів, що зараз і робиться», – сказав професор Стрінгер.

Поділитись