В Антарктиді знайшли ДНК віком 1 мільйон років

В Антарктиді знайшли ДНК віком 1 мільйон років

Вчені виявили фрагменти ДНК віком 1 мільйон років.

Давня ДНК була знайдена на північ від Антарктиди.

“На сьогоднішній день це найстаріша з підтверджених даних про морську ДНК”, – сказала морський еколог Лінда Армбрехт з Університету Тасманії в Австралії.

SedaDNA зустрічається у багатьох середовищах, включаючи земні печери та субарктичну вічну мерзлоту, вона датується з 400 000 та 650 000 років відповідно.

Низькі температури, низький рівень кисню та нестача УФ-випромінювання роблять полярні морські середовища, такі як море Скотія, чудовим місцем для того, щоб sedaDNA залишалася недоторканою і чекала, доки дослідники її знайдуть.

Після відкриття відновлену ДНК було вилучено з морського дна і пройшло комплексний процес контролю забруднення, щоб гарантувати точність маркерів віку.

Команда також виявила діатомові водорості віком 540 000 років. Все це допомагає створити картину того, як ця частина світу розвивалася протягом тривалого часу.

На думку дослідників, велика кількість діатомових водоростей у тепліший період у морі Скотія близько 14 500 років тому призвела до збільшення загальної життєдіяльності в антарктичному регіоні.

Дослідження опубліковано у Nature Communications.

Поділитись