Циклон «Мокко», який пронісся над південним узбережжям Бангладеш та західною М’янмою 14 травня, зруйнував села та табори біженців народу рохінджа.
Про це повідомляє Euronews. Швидкість вітру сягала понад 150 км/год. Це найсильніший шторм у Бенгальській затоці за десять останніх років.
Як пише видання, руйнівний вплив циклону призвів до катастрофічної ситуації в штаті Ракхайн, де проживає народ рохінджу, яка переслідується владою. На 16 травня підтверджено понад 40 смертей, проте місцеві ЗМІ говорять про 400 загиблих. Деякі люди втратили все, що мали. І це незважаючи на евакуацію владою понад 850 тисяч жителів прибережних районів, із них 100 тисяч — у штаті Ракхайн.
«Багато людей постраждали від бурі у цьому районі. Деякі отримали поранення рук та ніг. Багато хто загинув. Я знайшла тут тіла своєї невістки та онуки. А тіла мого брата та моїх синів знайшли неподалік села», — розповіла журналістам одна з постраждалих від циклону.
Повідомлень про жертви з Бангладеш поки не надходило, але відомо про руйнування тисячі притулків у найбільшому у світі таборі біженців у Кокс-Базарі, де мешкає близько мільйона біженців-рохінджу.
Навесні циклони у цьому регіоні є звичайним явищем. Проте такими сильними як «Мокко» вони бувають рідко. Можливою причиною посилення циклонів експерти вважають зміну клімату та пов’язане з ним підвищення температури океану.