У Японії засуджена до смерті відсудила грошову компенсацію

Отруювачка з японського міста Вакаямі, раніше засуджена до смерті, виграла справу в окружному суді Осаки, за якою держава зобов’язана виплатити їй компенсацію у розмірі 890 тис. єн (близько $8 тис.) за незаконне обмеження її права спілкування з адвокатом.

Про це 12 листопада повідомляє телеканал NHK.

Рішення суду підтвердило протизаконність дій адміністрації місцевої в’язниці, яка обмежила право 60-річної Масумі Хаясі на спілкування з адвокатом понад годину поспіль на користь перегляду смертного вироку. Адвоката також позбавили можливості на зустрічах із засудженою використовувати ноутбук.

Засуджена на смерть жінка вимагала виплатити їй 10 млн ієн (близько $88 тис.). Проте суд обмежився розміром компенсації із розрахунку по 10 тис. єн за 89 зустрічей.

Смертний вирок було винесено Хаясі за те, що влітку 1998 року вона отруїла миш’яком частування в чані, приготоване для учасників народного свята Вакаяма. Це призвело до загибелі чотирьох людей, ще 63 мешканці опинилися у лікарні. За версією слідства, мотивом для злочину стало бажання помститися сусідам, з якими у Хаясі виник великий конфлікт. Свою провину в отруєнні засуджена не визнає.

Як повідомлялося, чотири роки ув’язнення за звинуваченням у хабарництві отримав депутат нижньої палати парламенту Японії Цукасу Акімото.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...