На “Фукусімі” очищають воду перед скиданням в океан

На “Фукусімі” очищають воду перед скиданням в океан

Японія має намір у 2023 році розпочати скидання в океан води із пошкодженою землетрусом атомної електростанції «Фукусіма-1».

Процес проходитиме поетапно протягом 30 років. Сусідні держави висловлюють стурбованість із цього приводу і чекають від японської сторони детальних роз’яснень.

На даний момент на території «Фукусіми-1» зібралося 1,25 млн т очищеної води. Її збирають у сталеві баки.

Показання радіоактивного випромінювання приблизно за 100 м від першого та другого енергоблоків, що найбільше постраждали під час аварії 2011 року.

Вільне місце для зберігання води в баках закінчується, і питання про скидання в океан, за словами керівника процесу очищення води Дзюн’їті Мацумото, постало дуже гостро.

Якщо не почати скидання води, що накопичилася в океан, роботи з ліквідації наслідків аварії застопоряться.

Як стверджують представники енергетичної компанії Tokyo Electric Power (TEPCO), вода практично очищена від радіоактивних речовин, містить лише тритій — радіоактивний ізотоп водню.

Фахівці з очищення наголошують, що вміст тритію у воді перед скиданням доводиться до 1/40 від норми безпеки, встановленої Міжнародною комісією з радіологічного захисту та урядом Японії, та 1/7 від норми, встановленої для питної води Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Представники компанії наголошують, що скидання води можна буде зупинити будь-якої миті. А точку, де виливатиметься вода, розташують на достатній відстані від місць рибальського промислу.

Поділитись