Нова криза на ринку мікрочіпів Тепер виробники зіткнулися з надвиробництвом.
Після сплеску продаж під час пандемії попит знизився, пише Bloomberg. Акції виробників напівпровідників знижуються, що шкодить економіці країн Азії.
Розповідає оглядач Bloomberg Сохі Кім:
«Індустрія вартістю 160 млрд доларів переживає одну зі своїх найгірших криз за всю історію. На складах надлишок чіпів клієнти скорочують замовлення, а ціни на продукцію різко впали. Безпрецедентна криза не тільки знищує гроші лідерів галузі, але й дестабілізує становище їхніх постачальників, вона завдає шкоди азійським економікам, які залежать від експорту технологій, і змушує небагатьох гравців, що залишилися, формувати альянси або навіть розглянути злиття. Це падіння після сплеску продажів у галузі, викликаного пандемією, покупці обладнали домашні офіси та скуповували комп’ютери, планшети та смартфони. Тепер же споживачі та підприємства утримуються від великих покупок через інфляцію та зростання відсоткових ставок. Виробники гаджетів – основні покупці чіпів – мають величезні запаси компонентів, і їм більше не потрібно. Samsung і його конкуренти вже втрачають гроші на кожному виробленому ними чіпі. Прогнозуються, що цього року їх сукупні операційні збитки досягнуть рекордних 5 млрд. доларів. Запаси — критичний показник попиту на мікросхеми пам’яті — зросли більш як утричі, до рекордного рівня, їх вистачить на три-чотири місяці».
Експерти припускають, що ситуація може відновитися, пов’язуючи це зі зняттям коронавірусних обмежень у Китаї. Поки що продажі компаній, які займаються виробництвом чіпів, впали приблизно на 30-50%, зазначає агентство з посиланням на учасників ринку.