У США заборонили в’їзд колишньої найбагатшої жінки Африки, що народилася в СРСР

США ввели санкції проти підприємниці Ізабель душ Сантуш, дочки колишнього президента Анголи.

Про це повідомили у Держдепартаменті. Жінка народилася в СРСР і донедавна була найбагатшою жінкою Африки.

За інформацією відомства, обмеження накладено на підприємницю за участь у корупційних правопорушеннях «шляхом присвоєння державних коштів у особистих цілях». З цієї причини Штати відмовляють у в’їзді іноземним посадовцям.

Ізабель душ Сантуш є дочкою колишнього президента Анголи Жозе Едуарду душ Сантуша. Вона народилася Баку в 1973 року, коли її батько проходив навчання у СРСР. За народженням вона має російське громадянство.

У 2013 році Ізабель була названа журналом Forbes найбагатшою жінкою Африки. Її статки оцінювалися в $3,5 млрд. До середини 2020 року рівень стану знизився до $1,4 млрд. У 2021 році душ Сантуш була виключена зі списку найбагатших людей континенту, оскільки її активи в Анголі та Португалії були заморожені в рамках порушених проти неї кримінальних. справ.

Під час правління свого батька (1979-2017), Ізабель отримала 255 участі у фірмі з виробництва мобільних телефонів Unitel, стала співвласником банку та головою державної нафтової компанії Анголи Sonangol.

Після приходу до влади в 2017 році президента Жоау Лоуренсу, який заявив про намір покінчити з класовим капіталізмом, душ Сантуш почала втрачати свої активи. Також розпочалося її судове переслідування.

Санкційний список Держдеп опублікував 9 грудня у Міжнародний день боротьби з корупцією. Серед інших, до списку потрапив колишній голова Верховного суду України Олександр Тупіцький та його дружина Ольга. Санкції на українського юриста були накладені за серйозні корупційні дії, у тому числі отримання хабара під час роботи в українській судовій системі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,