У швейцарській лабораторії вперше виростили м’ясний стейк із вирізки

У швейцарській лабораторії вперше виростили м’ясний стейк із вирізки

Швейцарський стартап розробив перший у світі стейк із різних типів клітин. Його виростили у лабораторії, повідомляє green quenn.

Швейцарський стартап Mirai Foods представив перший у світі стейк, вирощений із клітин. Стартап давно працює над створенням культивованого м’яса. Тепер у компанії стверджують, що їм удалося зробити перший справжній прорив. Технологія вже отримала три патенти та назву «Fibration Technology». У Mirai Food заявили, що відкриття пов’язане з природним поновлюваним клітинним процесом, що дозволяє вирощувати тканини, що імітують звичайне м’ясо.

“Стейк з філе – це найскладніший виклик: він складається з різних типів клітин, які при правильному поєднанні призводять до складної структури м’яса”, – каже засновник стартапу.

Стейк був виготовлений у біореакторі власної розробки.

М’ясо стейку створене з довгих культивованих м’язових волокон, які потім з’єднуються ферментами та доповнюються культивованою жировою тканиною. Процес створення м’яса у такий спосіб займає п’ять днів, після чого «виходить центральна частина вирізки, з якої можна нарізати стейки практично будь-якої товщини».

«Ми можемо запропонувати реальну альтернативу звичайному м’ясу, використовуючи нашу технологію, можна приготувати та з’їсти справжній стейк — і знати, що жодна тварина не загинула заради неї та клімату не завдано шкоди. Харчування – це величезний важіль для підвищення рівня захисту клімату тварин: очікується, що до 2050 попит на м’ясо подвоїться. При цьому традиційні методи виробництва м’яса вже не можуть задовольнити цей попит», – заявив гендиректор стартапу.

Компанія збирається очолити галузь з виробництва цілісних шматків м’яса шляхом культивування, в якій більшість продуктів досі більше схожі на фарш для бургерів та нагетсів. При цьому вже з початку цього року британська компанія BSF Enterprises представила цільну свинячу вирізку, а японські фахівці галузі стверджують, що вони також розробили цілісний стейк із культивованих клітин.

Але, за словами швейцарського стартапу, вони здатні виготовляти культивоване м’ясо без використання генної інженерії. Використання ГМО дуже обмежене в ЄС, тому в компанії стверджують, що концентруються на перевагах європейських споживачів.

Поділитись