Причиною землетрусів у Туреччині може бути уповільнення швидкості обертання землі

Причиною землетрусів у Туреччині може бути уповільнення швидкості обертання землі

Руйнівна сейсмологічна активність у Туреччині та Сирії може бути пов’язана з тим, що відбулася зміна швидкості руху ядра Землі.

Нагадаємо, 6 лютого в Туреччині стався нищівний землетрус магнітудою до 7,8 балів. Експерти повідомляли, що найпотужніша сейсмічна активність була магнітудою 9,5 балів. За їхніми словами, поштовхи можуть тривати ще близько півтора року. У цій катастрофі загинуло понад 4000 людей.

Сейсмолог повідомила, що будь-яка активність центру планети та її мантії здатна сильно позначитися на планеті.

У матеріалі наводяться приклад слова китайських учених, які заявили, що зараз відбувається уповільнення обертання ядра Землі. За їхніми припущеннями воно навіть може почати рухатися в інший бік.

Іншими словами, такі зміни можуть призвести до подальших руйнівних землетрусів. Крім цього, ситуація може спровокувати появу нових сейсмічно активних зон. І все-таки це поки що неможливо спрогнозувати, оскільки вчені що неспроможні бачити те, що відбувається у глибині земної кори.

«Але спроби передбачити приблизну дату і місце все ж таки можливо. Однак, сучасні математичні моделі не брали до уваги зміну в русі ядра планети», – каже вона.

Поділитись