У Росії за тиждень раптово померли два топ-менеджери найбільших оборонних заводів

У Росії за тиждень раптово померли два топ-менеджери найбільших оборонних заводів

Низка загадкових смертей топ-менеджерів, що охопила російську газову галузь навесні та влітку, до кінця року дісталася ОПК.

Наприкінці грудня раптово померли два високопоставлені керівники російських оборонних заводів, на фінансування яких уряд витратив 20 трильйонів рублів за останні 10 років.

25 грудня у Головному військово-клінічному шпиталі ім. Н.М. Бурденко пішов із життя Олексій Маслов – спеціальний представник із військово-технічного співробітництва «Уралвагонзаводу», найбільшого в РФ виробника танків.

Генерал армії, який у минулому командував сухопутними військами, а потім головний військовий представник РФ при НАТО, Маслов «швидко помер на 70-му році життя», повідомила прес-служба УВЗ, не наводячи подробиць.

Помер Маслов за два дні після того, як візит на завод скасував путін. Він мав відвідати Нижній Тагіл 23 грудня, щоб провести у місті урядову нараду та зустрітися з працівниками УВЗ, переведеними на 6-денний робочий тиждень через війну.

У місті до візиту президента готувалися заздалегідь: автошколам заборонили навчальні виїзди, скасували ялинки та запровадили безпольотну зону. Але путін не приїхав.

На день раніше, 24 грудня, у Санкт-Петербурзі помер ще один високопоставлений топ-менеджер оборонки – 67-річний Олександр Бузаков, генеральний директор «Адміралтейських верфей», найстарішого та одного з найбільших у Росії суднобудівних підприємств.

Життя Бузакова, володаря медалі ордену «За заслуги перед Батьківщиною» ІІ ступеня, обірвалося «передчасно та трагічно», повідомила прес-служба підприємства.

Бузаков, який пропрацював 35 років на «Адміралтейських верфях» і пройшов шлях від інженера до глави заводу, за день до смерті був присутній при спуску на воду підводного човна Великі Луки. Обставини його смерті також не уточнюються.

“Адміралтейські верфі” – головний постачальник підводних човнів для Чорноморського флоту. З 7 кораблів у складі 4-ї окремої бригади підводних човнів ЧФ шість належать до проекту 636, яким «Адміралтейські верфі» займаються з 1997 року.

Поділитись