У Росії навчилися виявляти коронавірус у повітрі

У Росії навчилися виявляти коронавірус у повітрі

У Росії красногорський завод ім. С.А. Звєрєва (КМЗ, входить в «Швабе» РОСТЕХ) представив на форумі “Армія-2020” перший прилад для виявлення в повітрі вірусів, в тому числі і COVID-19.

Про це в інтерв’ю РІА Новості повідомив генеральний директор підприємства Олександр Новіков. За його словами, медико-біологічний прилад “Детектор-БІО” здатний визначати наявність не тільки вірусів, але і бактерій, а також токсинів.

“Це спільна розробка з НДЦ епідеміології та мікробіології ім. М. Ф. Гамалії МОЗ РФ. За допомогою такого приладу на автоматичний аналіз проби повітря йде від 10 до 30 хвилин, в залежності від концентрації патогенів та інших факторів”, – повідомив Новіков.

Держвипробування цього приладу завершилися в червні, його сертифікація тільки готується, тому про замовлення говорити рано.

“Однак готовність у нас максимальна, і при необхідності ми готові зробити стільки, скільки буде потрібно замовнику. Важливо, що цей прилад може реагувати на різні патогени в повітрі, тому його можна застосовувати як в цивільних цілях, так і для забезпечення біологічної безпеки”, – зазначив гендиректор заводу.

Як пояснили в прес-службі холдингу “Швабе”, “Детектор-БІО” є унікальною розробкою, яка не має аналогів на ринку. В рамках технологічного партнерства між РОСТЕХ і Міністерством охорони здоров’я Росії “Швабе” виступає в якості інтеграційного центру по постановці на промислове виробництво розробок для забезпечення біологічної безпеки, виконаних провідними науковими організаціями, і дослідних зразків виробів, створених із залученням організацій малого і середнього бізнесу.

“Детектор-БІО” здатний в повністю автоматичному режимі виявляти одночасно до 86 збудників інфекційних захворювань вірусної і бактерійної природи, а також токсинів в навколишньому повітряному середовищі. Аналіз проводиться двома незалежними методами – полімеразної ланцюгової реакцією в режимі реального часу і методом імунофлуоресценції. Прилад призначений для забезпечення безпеки на місцях масового скупчення людей, при проведенні масових заходів, об’єктів інфраструктури, метро, ​​аеропортах, залізничних вокзалах і транспортно-пересадочних вузлах.

Поділитись