У Китаї дозволили випробувати на людях нову вакцину від COVID-19 з комах

У Китаї дозволили випробувати на людях нову вакцину від COVID-19 з комах

Влада Китаю схвалила клінічні випробування на людях нової вакцини від коронавірусу COVID-19, яка була створена з використанням клітин комах. Про це повідомляє Сіньхуа у середу, 26 серпня.

Рекомбінантна білкова вакцина отримала дозвіл на клінічні тести від Державного управління контролю над лікарськими засобами. Її розробником є Західно-китайська лікарня у місті Ченду при Сичуаньському університеті.

За словами дослідників лікарні, це буде перше в країні випробування на людях вакцини від COVID-19, виготовленої з клітин комах. Вона призначена для активації антитіл проти певних ділянок на спайковому білку вірусу SARS-CoV-2, який викликає це захворювання.

29 липня в журналі Nature були опубліковані результати випробувань на тваринах, які показали, що вакцина може викликати імунну відповідь проти інфекції SARS-CoV-2 у мишей, кроликів і нелюдських приматів вже через 7 або 14 днів після одноразової ін’єкції без явних побічних ефектів.

Співавтор дослідження, старший науковий співробітник державної провідної лабораторії біотерапії при згаданої лікарні Вей Юйцюань заявив, що вакцина була отримана шляхом вставки генів вірусу SARS-CoV-2 в культури клітин комах, які можуть вирощувати вірусні білки. Така технологія підходить для великомасштабного виробництва вакцин.

Вчені і раніше використовували клітини комах для розробки рекомбінантних вакцин проти раку шийки матки та грипу в країнах Європи і Америки, повідомив Вей Юйцюань, додавши, що цю технологію можна безпечно використовувати на людях.

Поділитись