У Парижі на аукціон сьогодні виставлять рукопис Ейнштейна з розрахунками теорії відносності

У Парижі на аукціон сьогодні виставлять рукопис фізика Альберта Ейнштейна з розрахунками теорії відносності.

У Парижі на аукціон сьогодні виставлять рукопис фізика Альберта Ейнштейна із розрахунками теорії відносності.
Одразу два аукціонні будинки — Christie’s і Aguttes — продадуть з молотка, за їхніми словами, один із найцінніших рукописів відомого лауреата Нобелівської премії з фізики. Робота датована початком минулого століття. Половину її обсягу становлять записи самого Альберта Ейнштейна, решта належить перу швейцарського інженера та колеги фізика-теоретика Мішелю Бессо. Саме він зберіг рукопис.

На фотографіях, опублікованих організаторами аукціону видно, що записи авторів теорії відносності нагадують робочий процес: неакуратно закреслені математичні розрахунки, схеми, жирно обведені цифри. Орієнтовна вартість кількох десятків листів зошита, які на перший погляд схожі на рядові розрахунки студента, від двох до трьох мільйонів євро. Відомий лист Ейнштейна, в якому він написав результат розрахунків, відому коротку формулу теорії відносності, було продано ще навесні цього року за більш ніж 1 мільйон доларів.

Рукопис, який сьогодні виставлять на торги в Парижі, є одним з двох вихідних обчислень теорії відносності, що збереглися. Друга знаходиться у Єврейському університеті Єрусалиму.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...