У Нігерії звільнили викрадених в травні школярів

У Нігерії звільнили викрадених в травні школярів

У Нігерії звільнено учнів ісламської школи-інтернату, викрадені на заході країни в кінці травня.

Про це в п’ятницю, 27 серпня, агентству Reuters повідомили батьки викрадених дітей. За їх словами, діти перебувають на свободі. Однак вони не змогли назвати точну кількість врятованих.

В агентстві зазначили, що інформація про звільнення учнів була підтверджена офіційною особою, яка попросило не називати його імені, бо уряд планував опублікувати заяву, як тільки діти повернуться додому.

Подробиці звільнення не розголошуються.

За даними адміністрації школи, шість учнів загинули в полоні, ще 15 в червні вдалося втекти.

Раніше, 30 травня, група озброєних осіб напала на школу-інтернат. За відомостями ЗМІ, були викрадені 150 учнів. У перших числах червня бандити звільнили 11 школярів, які не могли здійснювати тривалі переходи. Напади на вузи і школи і захоплення учнів для отримання викупу стали все частіше відбуватися в Нігерії. З початку поточного року в різних районах країни було викрадено понад тисячу студентів і школярів.

7 липня селі на території штату Адамава на північному сході країни в результаті нападу бойовиків загинули 18 осіб. Також були підпалені дві церкви і будинок місцевого жителя.

В останні місяці на північному сході Нігерії почастішали напади бойовиків ісламізму. Десятки солдатів були вбиті, а тисячі нігерійців залишили свої будинки.

На північному сході діють дві терористичні угруповання – «Боко Харам» і «Ісламська держава в Західній Африці» (ISWAP, частина угруповання «Ісламська держава». Вони оголосили своєю метою захоплення в країні влади.

Поділитись