У Грузії знову з’явився смертельний наркотик фентаніл

У Грузії знову з’явився смертельний наркотик фентаніл

Спільнота нічних клубів Грузії попередила про появу в країні наркотику-вбивці «фентанілу» та закликала відвідувачів до обережності.

Вперше про «фентанілу» в Грузії заговорили у 2018 році, коли кілька молодих людей померли після вживання цього наркотику, скуштувавши його в клубі. За цими подіями відбувся рейд поліції в клубах та масові акції протесту.

Цього разу попередження про появу фентанілу з’явилося на сторінці спільноти Georgian Rave Community в соцмережі Facebook, яка об’єднує людей, які цікавляться клубною культурою в Грузії.

«У місті знову з’явився смертельний наркотик „Фентаніл“. Не приймайте MDMA та інші наркотичні речовини цієї групи. Не заважайте невідомі прекурсори з алкоголем чи іншими речовинами із вмістом бензолу», — йдеться у повідомленні.

Спільнота покладає повну відповідальність за те, що відбувається на МВС Грузії та уряд країни, і звинувачує їх у черговій спробі дискредитації нічних клубів.

«МВС хоче повторити сценарій 2018 року, знищити клубний простір пропагандою та приклеюванням ярликів», – йдеться у повідомленні.

МВС Грузії поки що не коментувало звинувачення з боку клубної спільноти.

У 2018 році одразу у трьох клубах Тбілісі Bassiani, Khidi та Cafe Gallery пройшла спецоперація МВС Грузії з виявлення наркоторговців. Передував спецоперації ажіотаж через появу в Тбілісі нового «клубного наркотику».

Дії співробітників МВС у травні 2018 року викликали протест тих, хто був у клубі, та співчуваючих. Наступні затримання тусовщиків за дрібне хуліганство та непокору поліції призвели до найбільшої за останній час молодіжної акції протесту перед будівлею парламенту у Тбілісі.

Протестувати на вулицю вийшли тисячі людей, при цьому на відміну від усіх попередніх акцій доступ політиків на неї був дуже обмежений.

У перший же день протесту надвечір територія перед парламентом перетворилася на танцпол. Але коли у соцмережі з’явилася фотографія того, як одна з активних учасниць акції танцює на меморіалі загиблих 9 квітня 1989 року, почалася хвиля протесту проти всіх тусовщиків. Наступного дня, 13 травня, націоналісти зібралися на контракцію.

Обидві групи були налаштовані настільки агресивно, що МВС довелося вивести спецназ, щоб уникнути зіткнень на проспекті Руставелі.

Після переговорів сторонам вдалося домовитися про пом’якшення наркополітики щодо тих, хто споживає наркотики.

Поділитись