У британських ВМС залишився всього один діючий есмінец

Єдиним діючим есмінцем ВМС Великобританії залишився корабель Defender.

Про це повідомляє портал Defense News з посиланням на інформацію британського міністра з військових закупівель Джеремі Квіна.

Британські ВМС мають на озброєнні всього шість есмінців класу Type 45. При цьому три з них знаходяться в доці на техобслуговуванні, есмінець Dauntless проходить переобладнання, а Diamond випробував технічні проблеми під час походу в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Есмінець Defender вторгся в територіальні води Росії 23 червня біля мису Фіолент в Чорному морі. Російські прикордонники були змушені відкрити попереджувальну стрільбу, а літак Су-24 М справив «попереджувальне бомбометання». Після цього корабель покинув російські територіальні води.

У Міноборони Великобританії заявили, що ніяких пострілів військові не чули і йшли, нібито не порушуючи міжнародного права. Пізніше в Мережі з’явилося відео британського журналіста, на якому видно, як військовослужбовці на есмінці запанікували і змінили курс, почувши постріли.

Ще пізніше з’ясувалося, що дозвіл на провокацію видав особисто Борис Джонсон. Через акцію, яку запропонували в Міноборони країни, пересварилися глава оборонного відомства і глава МЗС Домінік Рааб.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,