У Болгарії можуть перебувати українці, які оформили статус тимчасового захисту

У Болгарії можуть перебувати українці, які оформили статус тимчасового захисту

Як українці можуть в’їхати до Болгарії у 2024 році, та які умови для цього створено?  Болгарія є однією з популярних країн, куди обирають переїхати українці, ховаючись від війни. Уряд Болгарії продовжив підтримувати українців, які отримали тимчасовий захист, до кінця квітня 2024 року. Йдеться про програму розміщення українців.

Про це пише The Sofia Globe.

Завдяки безвізовому режиму в’їзд можливий без оформлення візи лише на підставі біометричного паспорта, а перебувати в країні можна до 90 днів.

Перебувати в Болгарії можна українцям, які оформили статус тимчасового захисту. В країні такийдокумент має назву «Реєстраційна картка іноземця, якому надано тимчасовий захист».

Як отримати тимчасовий захист у Болгарії? Які категорії осіб можуть подати заяву на цей статус?

У Болгарії створено пункти реєстрації, де переміщені особи з України можуть зареєструватися та отримати тимчасовий захист, наприклад поліцейські відділки, пункти перетину кордону та управління Директорату міграції.

Заяву на тимчасовий захист можуть подати:

  • Громадяни України, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 р та члени їх сімей;
  • Громадяни інших третіх країн (крім України) та особи без громадянства які скористалися правом на міжнародний захист або інший еквівалентний вид національного захисту в Україні до 24 лютого 2022 року та члени їх сімей;
  • Особи з іноземним громадянством або без громадянства, які залишили територію України внаслідок бойових дій, і в’їхали та залишилися на території Республіки Болгарія, якщо вони прямо заявляють, що хочуть користуватися статусом тимчасового захисту.

Болгарія продовжила програму державної підтримки для розміщення українських шукачів притулку до кінця вересня цього року. Згідно з рішенням уряду, власники готелів продовжуватимуть отримувати по 15 левів (приблизно 310 гривень) на день за кожного українця зі статусом тимчасового захисту, який проживає в їхніх закладах.

Для пошуку житла в Болгарії доступні кілька варіантів, залежно від вашого статусу та планів на майбутнє. Уряд надає безкоштовне проживання на державних базах. Інший варіант — тимчасове проживання у власності, наданій волонтерами, що також є безкоштовним. Якщо ви плануєте залишитися в Болгарії на тривалий термін, вам може підійти середньо- або довгострокова оренда.

На спеціальній платформі ви можете переглядати доступні варіанти проживання та зв’язуватися з волонтерами, готелями та державними установами, які готові тимчасово вас прийняти. Зверніть увагу, що деякі варіанти на цій платформі можуть бути неперевіреними, тому будьте обережні під час спілкування з господарями.

Довгострокова оренда житла: 

  1. Мінімальний термін:1 рік.
  2. Меблі:У 95% випадків нерухомість здається в оренду мебльованою.
  3. Оплата:Сума оренди вказується в євро, але оплачується в левах.
  4. Депозит:Потрібно внести депозит у розмірі оренди за 1 або 2 місяці. Він повертається після виїзду і не може бути використаний для оплати останнього місяця. Депозит покриває витрати на ремонт пошкоджень та глибоке прибирання.
  5. Документи:Необхідно підписати договір оренди разом із формою перевірки інвентаризації.
  6. Декларація:Якщо орендар — іноземець, власник житла повинен заповнити спеціальну декларацію та надати її орендарю.
  7. Розірвання договору:Договір можна розірвати будь-якою стороною (власником або орендарем) з попередженням за 1 місяць.
  8. Комунальні послуги:Оплата за електрику, опалення, воду та інтернет зазвичай не входить у вартість оренди. У більшості випадків комунальні рахунки залишаються на власника, але орендар може оплачувати їх безпосередньо власнику або через epay.bg, використовуючи номери рахунків власника.

Анастасія Пузій, для «Нового формату»

Поділитись