У Бангладеш на АЕС загинуло 11 росіян за тиждень

«Росатом» допомагає розслідувати смерть п’яти співробітників будівництва АЕС «Руппур» з Росії.

Вони загинули протягом останніх 11 днів. За словами місцевих правоохоронців, під час розтину фахівці не виявили нічого підозрілого — один із померлих мав проблеми зі здоров’ям. Але двоє померли в тому самому місцевому оздоровчому центрі, тіла ще двох виявили в ЖК, де вони жили разом з іншими росіянами, задіяними в будівництві станції.

«На жаль, у соціальних мережах та ЗМІ з приводу цих трагедій з’явилися спекуляції з власними версіями причин смерті, про які можна буде говорити лише за результатами розслідування», – наголосили у російській держкорпорації.

У «Росатомі» пообіцяли «за підтримки місцевих та іноземних партнерів, зацікавлених сторін, постачальників медичних послуг та адміністрації» вжити заходів щодо запобігання подібним «сумним інцидентам» у майбутньому. Дії компанії будуть ґрунтуватися на звіті про розслідування.

Як пише місцеве видання UNB, смерті розпочалися з 28 січня. Того дня помер 48-річний Олексій Барченко. Він проходив лікування у місцевому медичному центрі. Слідом за ним – 2 лютого уві сні помер Олексій Шакіров, йому було 40 років. 5 лютого померло ще двоє: 48-річний інженер-механік Павло Щукін з компанії «Трест Росспеценергомонтаж» та 59-річний Василь Толмасов.

На думку місцевої поліції, Щукін перебрав із алкоголем, після чого йому стало вночі погано. Його відвезли до того ж центру, де помер Барченко, але врятувати не змогли. Толмасов, зазначає UNB, помер на сходах 14 поверху біля своєї квартири. Він жив у Green City – комплексі, де мешкають росіяни, задіяні у будівництві АЕС. Цього ж ЖК наступного дня знайшли тіло 45-річного Олександра Воротнікова – співробітника «НІКІМТ-Атомбуд» (входить до складу корпорації «Росатом»). Він був у своїй оселі.

Видання передає слова місцевого правоохоронця. Той заявив, що під час обстеження тіл не виявилося нічого підозрілого, але їхня смерть розслідують. Він зазначив, що один із загиблих мав проблеми з серцем.

Восени минулого року Telegram-канал «Погані новини 18+» розмістив відео, на якому бенгальці, які працюють на будівництві АЕС «Руппур», напали на російських фахівців нібито через те, що вони затримали зарплатню. У компанії-підряднику пояснили інцидент через те, що керівники робітників знизили оцінки виконання робіт п’яти співробітників. Зазначається, що під час зіткнення постраждали троє росіян. Видання пише, що це не перший випадок страйків через затримку виплат будівельникам АЕС.

«Руппур» стане першою АЕС у Бангладеш. Перший камінь у основу об’єкту було закладено восени 2013 року. Вартість будівництва станції оцінювалася більш ніж у $2 млрд, Росія виділила на будівництво кредит на суму $500 млн. Два реактори ВВЕР-1200 сумарною потужністю 2400 МВт будуються за російським проектом. АЕС розташований за 160 км від столиці Бангладеш – Даккі. Перший блок почали споруджувати у 2017 році, другий – майже через рік. Енергоблоки розраховані на 60 років служби, цей термін можна продовжити ще на 20 років.

Керівник головного адміністративно-фінансового управління проекту зі спорудження цієї атомної станції Алак Чакраборті у 2019 році сказав, що запуск першого блоку відбудеться за графіком – у 2023 році. Другий блок має бути підключений у 2024 році.

«На даний момент ми знаходимося плюс-мінус у рамках графіка за нашим генеральним контрактом. Можливо, якесь відхилення і є, але зараз ми чітко розуміємо, що ми підключимо його до мережі вчасно», — сказав він.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,