Тріщину на МКС остаточно загерметизують за п’ять днів

Тріщину на МКС остаточно загерметизують за п’ять днів

Остаточне забивання тріщини в російському модулі “Зірка” Міжнародної космічної станції (МКС), що стала причиною витоку повітря, займе п’ять днів, випливає з переговорів космонавтів із Землею, що транслюються НАСА.


Космонавти знайшли тріщину довжиною 4,5 сантиметра в проміжній камері “Зірки” в жовтні і на час заклеїли її гнучким диском з гуми і алюмінієвої фольги. Пізніше стало відомо, що екіпаж остаточно загерметизуйте тріщину на цьому тижні, але спершу краю тріщини засвердлити, щоб зупинити її розповзання.

Як повідомив космонавту Сергію Рижикову фахівець підмосковного Центру управління польотами, роботи з остаточної закладення тріщини займуть п’ять днів.

Невеликий витік повітря на МКС був зафіксований у вересні 2019 року. У жовтні 2020 року екіпаж виявив і тимчасово закрив одну тріщину в проміжній камері модуля “Зірка”. Тоді в “Роскосмосі” повідомили, що тріщина не загрожує станції і екіпажу. Пізніше стало відомо, що в проміжній камері “Зірки” можуть бути ще тріщини.

Через негерметичність, яка еквівалентна отвору діаметром 0,2 міліметра, тиск повітря на станції падає за добу до 0,4 міліметра ртутного стовпа, однак це далеко до аварійних значень – від 0,5 міліметра в годину. Для компенсації витоку МКС регулярно потрібно наддув азотом і киснем. Їх запаси є як на МКС, так і підвозяться з Землі на вантажних кораблях.

На МКС крім Рижикова працюють росіянин Сергій Кудь-Сверчков, американці Кетлін Рубінс, Майкл Хопкінс, Віктор Гловер і Шеннон Уолкер, а також японець Соїті Ногуті.

Поділитись